Na tej stronie pobierzesz program:

R3D3 - Rama 3D 11.0.3

Opis:
R3D3 - Rama 3D to program do przeprowadzania obliczeń statycznych przestrzennych układów prętowych. Głównym założeniem programu jest możliwość wygodnego, graficznego wprowadzania danych, dlatego jest ono niezwykle proste i intuicyjne – geometrię układu możemy zdefiniować używając wyłącznie myszki. Nie jest zatem konieczne wprowadzanie danych z klawiatury, ale i ten sposób wprowadzania danych jest dostępny. R3D3 pod względem wyglądu oraz sposobu obsługi jest zgodny z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie ergonomii pracy.
R3D3 już w pierwszej wersji posiada liczne funkcje zapewniające komfort pracy użytkownikowi. Wprowadzanie złożonych układów ułatwiają generatory podstawowych konstrukcji (ramy, łuki). Autorzy zadbali o wiele udogodnień na etapie wprowadzania danych, takich jak, m.in.: automatyczne przyciąganie do siatki i węzłów, czy też użycie predefiniowanych bibliotek profili, co sprawia, iż zdefiniowanie skomplikowanego układu jest kwestią minut. W zakresie obciążeń program umożliwia definiowanie obciążeń przęsłowych prostokątnych i trapezowych przyłożonych do całości pręta, poprzecznych i podłużnych. Obciążenia skupione w postaci siły lub momentu można przykładać do węzłów. Program umożliwia również definiowanie osiadania podpór. W trakcie wykonywania obliczeń R3D3 może automatycznie uwzględniać ciężar własny konstrukcji.
Dane wprowadzone w programie oraz wyniki obliczeń układu można przedstawić w postaci raportu i zapisać na dysku w celu późniejszej obróbki lub wydrukowania. Raporty zapisywane są w uniwersalnym formacie RTF. Można je edytować, np. w programie MS Word. R3D3 umożliwia dowolne ustawiania zakresu raportu i jego formy (czcionki, ramki itp.).
Data dodania:
18 Jun 2009 18:53:17
Data dodania:
16 Mar 2012 20:42:28
Rozmiar:
126MB
Pobrań:
1858
Licencja:
Trial (testowa)
Wersja:
11.0.3
Autor:
INTERSoft Sp. z o.o.
Strona WWW:
Kliknij aby odwiedzić stronę

Pobierz program: R3D3 - Rama 3D 11.0.3 Pobierz