Na tej stronie pobierzesz program:

EqualMath 1.2.5.0

Opis:
EqualMath to program wykonujący różnorodne operacje matematyczne. Wyposażony jest w zestaw narzędzi umożliwiających wykonywanie obliczeń, począwszy od działań, przez trygonometrię, logarytmy po rozwiązywanie równań sześciennych. Program umożliwia zaokrąglanie wyników oraz renderuje wzory przy użyciu znaczników MathML, co zwiększa czytelność wyników. Wykonywane przez nas operacje możemy zapisać na liście operacji i uzupełnić komentarzami. Dodatkowo na zakładce "Zadanie" operacje i komentarze wyświetlane są po kolei, dzięki czemu mamy możliwość uporządkowania zadania w logiczną i spójną całość. Program wyświetla tok rozumowania przy rozwiązywaniu równań razem z wzorami. Oprócz tego w programie znajdziemy schowek przechowujący nieograniczoną ilość liczb a także możliwość zapisania obliczeń do edytowalnego pliku.

Okno główne programu zawiera trzy paski narzędzi: "Standardowy", "Narzędzia" i "Operacje". Pierwszy z nich znajduje się u góry ekranu i zawiera takie opcje jak otwieranie i zapisywanie plików czy dostęp do pomocy. Po lewej stronie umieszczono pasek "Narzędzia", na którym znajdują się ikonki narzędzi programu oraz schowka. Z prawej strony widnieje pasek "Operacje", który zawiera takie opcje jak podgląd i usuwanie operacji (dodawania nie ma, ponieważ operacja dodawana jest do listy poprzez zapisanie wyniku działania lub równania) a także wstawianie komentarzy. Konfigurację znajdziemy w menu Opcje. W jej oknie możemy włączyć lub wyłączyć zaokrąglanie wyników oraz ustalić jego dokładność. Możemy też włączyć lub wyłączyć wstawianie nazw i numerów operacji lub komentarzy.

Pomimo tego, że program napisany został w języku Java, przeznaczony jest on wyłącznie pod system Windows, ponieważ dystrybuowany jest on w formacie *.exe. Instalator wprowadza również zapisy do rejestru Windowsa, które umożliwiają uruchamianie.
Data dodania:
05 Nov 2008 20:12:50
Data dodania:
07 Nov 2009 19:28:15
Rozmiar:
1.4MB
Pobrań:
1971
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
Wersja:
1.2.5.0
Autor:
X-Progs
Strona WWW:
Kliknij aby odwiedzić stronę

Pobierz program: EqualMath 1.2.5.0 Pobierz