Na tej stronie pobierzesz program:

Beniamin 3.3

Opis:
Beniamin jest programem zapewniającym bezpieczny dostęp do zasobów sieci Internet. Blokuje dostęp do stron, zgodnie z ustawieniami ustalonymi przez osobę nadzorującą komputer oraz ogranicza dostęp do wybranych funkcjonalności (m.in.: komunikatory, listy dyskusyjne, ściąganie plików z sieci na komputer, poczta e-mail, reklamy i animacje). Pozwala również na elastyczne definiowanie blokowanych treści, monitorowanie stron odwiedzanych przez użytkownika oraz ustalanie dopuszczalnego czasu dostępu do sieci.

Jak działa Beniamin?
                    
Program Beniamin śledzi strony internetowe, które odwiedza użytkownik oraz jego działania w sieci, pod kątem dostępu do niepożądanych treści, na przykład stron o tematyce j. Program powstał pierwotnie z myślą o najmłodszych użytkownikach Internetu, jednak dzięki rozbudowanej konfiguracji może być również użyty w firmach i instytucjach, do aktywnego kontrolowania dostępu do sieci. Jeżeli program (na podstawie zdefiniowanych reguł) uzna, że strona nie powinna być pokazana, wówczas dostęp do takiej strony zostaje zablokowany i zostaje wyświetlony komunikat:

Podstawowe informacje o programie

Beniamin blokuje dostęp do stron, oraz ogranicza dostęp do wybranych funkcjonalności, takich jak:

- komunikatory, listy dyskusyjne, czaty, inne,
- poczta e-mail,
- ściąganie plików i programów z sieci na komputer,
- reklamowe obrazki i animacje

Dodatkowe funkcjonalności programu, to m.in.:

- ustawianie czasu dostępu do sieci
- zezwalanie na dostęp tylko do kilku wybranych stron stron
- indywidualne blokowania lub odblokowywania wybranych stron
- tworzenie własnych definicji blokowanych treści
- dostępność statystyki odwiedzanych stron

Przykładowe zastosowania Beniamina

Beniamin może być stosowany na wiele sposobów i wielu przypadkach. Oto kilka z nich:

- W domu: Beniamin może chronić Twoje dzieci przed dostępem do stron o niewłaściwej tematyce, np używając opcji "Zablokuj dostęp do stron o tematyce j" oraz "Zablokuj dostęp do stron wg własnej definicji". Warto także zablokować możliwość pobierania z Internetu plików wykonywalnych oraz dokumentów. Innym sposobem jest wybranie kilku stron, dodanie ich do białej listy, a następnie włączenie opcji "Dozwolone tylko strony z białej listy".

- W pracy: Beniamin pomoże kontrolować sposób, w jaki pracownicy używają Internetu. Często się zdarza, że pracownicy, oprócz powierzonych im zadań, wykorzystują Internet do prowadzenia prywatnej korespondecji, czy przeglądania wiadomości. Pomocne będą tutaj opcje blokowania list dyskusyjnych i poczty. Można również podać, jakie strony mogą być używane, za pomocą opcji "Dozwolone tylko strony z białej listy" np *.gov.pl.

- Na co dzień: Beniamin może ograniczać ilość reklam, które pojawiają się na stronach internetowych – zarówno w postaci obrazków, jak i animacji.
W szczególności, włączenie opcji ograniczania reklam może spowodować, że obrazki, animacje i teksty reklam nie będą przesyłane do Twojego komputera. Poprawi to znacznie komfort pracy oraz zmniejszy to ilość przesyłanych danych, a co za tym idzie czas ładowania strony i koszt połączenia z Internetem.

- Bezpieczeństwo: Blokując pobieranie plików wykonywalnych, można zabezpieczyć sie przed przypadkowym pobraniem i uruchomieniem takiego pliku, co może ochronić Twój komputer przed wirusami, czy innymi programami, mogącymi przejąć kontrolę nad komputerem, wybierając bez wiedzy użytkownika kosztowne, zagraniczne połączenia telefoniczne..
Data dodania:
04 Nov 2008 21:03:42
Data dodania:
17 Apr 2013 21:35:25
Rozmiar:
2.5MB
Pobrań:
3165
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
Wersja:
3.3
Autor:
AKKORP
Strona WWW:
Kliknij aby odwiedzić stronę

Pobierz program: Beniamin 3.3 Pobierz