YouTube na Androida ma nową niezwykłą opcję Drukuj

Sobota, 14 Marzec 2015 18:09
YouTube na Androida ma nową niezwykłą opcjęWyobraźcie sobie, że oglądacie film wyświetlany na trzymanym w ręku telefonie – i w zależności od tego, gdzie skierujecie ten telefon, na ekranie pokazuje się inny obraz. Tak, to już jest możliwe.
Oglądanie filmów obejmujących pełną sferę 360×180 stopni zostało już zapowiedziane w styczniu tego roku i jest już możliwe w przypadku normalnego używania serwisu YouTube w internecie. Od wczoraj jednak funkcjonalność związana z 360-stopniowymi filmami wideo trafiła również do wersji aplikacji YouTube przeznaczonej dla systemu Android.

Różnica jest jednak diametralna! O ile w przypadku oglądania wideo 360-stopni na pececie czy laptopie na ekranie filmu wyświetlony jest dodatkowy czterokierunkowy przycisk, którym wybieramy, w którym kierunku chcemy aktualnie "patrzeć", o tyle w przypadku oglądania tego samego filmu na smartonie z Androidem po prostu przesuwamy samo urządzenie w dowolnie wybranym kierunku – i wraz z tym ruchem zmienia się też wyświetlany obraz. Działa to bardzo szybko i bardzo naturalnie, wrażenie jest znacznie lepsze, niż podczas korzystania z przeglądarkowej wersji (na razie koniecznie Chrome) należącego do Google serwisu wideo.

Wypróbujcie sami! Chociażby na tej liście filmów, oglądając je zarówno na pececie, jak i w aplikacji przeznaczonej na Androida:

Źródło: chip.pl

Tagi: Android | filmy | serwis | telefon | video | you tube

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."