Windows Blue wyciekł do sieci Drukuj

Dodany przez: Redakcja   
Poniedziałek, 25 Marzec 2013 21:10
Windows Blue wyciekł do sieciDługo nie musieliśmy czekać. Do sieci wyciekła pierwsza kompilacja nowych okienek, czyli Windows Blue, z numerkiem 9364. Przy okazji poznajemy liczne nowości i usprawnienia, które planuje Microsoft.
Do wycieku doszło we Francji. Kompilacja Windows Blue, która przedostała się do sieci, oznaczona jest numerem 9364 i pochodzi z gałęzi Milestone 1, a więc pierwszej fazy prac związanych z nowym systemem. Obraz ISO, który wyciekł do sieci waży 2,63 GB i jest 32-bitową wersją systemu. 64-bitowy wariant jeszcze nie pojawił się w sieci.
 
 
Nowe okienka, które już krążą po sieci z torrentami, zdradzają również wiele nowości, które Microsoft planuje dla systemu. Wśród nich warto wymienić następująco:
  • Nowe opcje z zakresu personalizacji ekranu startowego - zgodnie z wcześniejszymi plotkami, w Windows Blue pojawił się trzeci rozmiar dla aplikacji kafelków, który pozwoli wam jeszcze lepiej zarządzać dostępnym na ekranie startowym miejscem. Ponadto pojawiła się nowa opcja, która po przesunięciu palcem w dół ekranu dotykowego pozwoli wam uzyskać dostęp do wszystkich aplikacji;
  • Nowe aplikacje - dostępne w Windows 8 domyślne aplikacje wkrótce doczekają się kilku nowych członków w rodzinie. Windows Blue zawiera kilka nowych aplikacji, w tym kalkulator, nowy rejestrator dźwięku, alarm oraz "Movie Moments", której uruchomienie obecnie skutkuje błędem;
  • Internet Explorer 11 - w Windows Blue pojawi się zupełnie nowa odsłona przeglądarki Internet Explorer, z numerkiem 11. Program zadebiutuje z funkcją, która jest wyczekiwana przez wielu użytkowników. Mianowicie synchronizacją kart;
  • Tryb "Picture Frame" - nowa funkcja pozwoli wam zamienić ekran blokowania w cyfrową ramkę do zdjęć. Będziecie mogli wyświetlać pojedyncze fotografie, jak i pokaz slajdów. Również ze zdjęć strumieniowanych z usługi SkyDrive;
  • Nowy kernel - Windows Blue wyposażono w jądro NT z numerkiem 6.3 (Windows 8 ma 6.2). Spodziewamy się po nim głębokich optymalizacji, które wpłyną nie tylko na wydajność, ale również wydłużenie czasu pracy na baterii.
 
 
 
To oczywiście tylko część nowości, które potwierdzono w kilkanaście godzin po wycieku. Spodziewajmy się, że informacji na temat usprawnień i nowych funkcji w Windows Blue pojawi się w przeciągu kilku najbliższych dni znacznie więcej.

Oczywiście nie musimy wam wspominać, że pobieranie i instalowanie tego typu oprogramowania z torrentów nie jest zbyt bezpieczne. Windows Blue M1 jest bardzo wczesną wersją nowego systemu operacyjnego i z pewnością nie wszystko w nim działa tak jak należy. Jeśli wierzyć plotkom, to ogólnodostępna wersja beta nowych okienek ma zostać udostępniona w okolicy czerwca tego roku.

Źródło: komputerswiat.pl

Tagi: kompilacja | Microsoft | system operacyjny | Windows Blue

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."