Waterfox 28.0 już dostępny! Drukuj

Dodany przez: Redakcja   
Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014 18:00

Waterfox 28.0 już dostępny!Waterfox to przeglądarka internetowa, która powinna zainteresować posiadaczy 64-bitowych systemów operacyjnych. Pozwala ona na pełne wykorzystanie tego typu technologii. Waterfox został stworzony przy użyciu kompilera C++ Intela, z następującymi optymalizacjami: Intel's Math Library, SSE3, AVX dla procesorów, jemalloc, Profile-Guided Optimisation oraz /O3 switch. Przeglądarka nazywana jest "64-bitowym Firefoxem" i trzeba przyznać, że mamy niemal pełną kompatybilność z oryginałem. Wszystkie popularne wtyczki pod "liska" (jak AdBlock) działają bez zarzutu na Waterfoxie, a dodatkowo możemy zaimportować do niego takie rzeczy jak zakładki czy hasła i loginy z FF. Jedyny problem może występować z wtyczkami Java, Flash i Silverlight - wówczas należy po prostu zainstalować ich 64-bitowe wydania.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie. Projekt posiada otwarty kod źródłowy i jest regularnie rozwijany - aktualizacje są zgodne z przeglądarką Mozilla Firefox, niemniej sugerowane jest pozostawienie na dysku twardym tylko jednej z tych przeglądarek (w przeciwnym wypadku mogą wystąpić problemy z kompatybilnością i synchronizacją zakładek). Dzięki temu możemy zachować identyczny poziom bezpieczeństwa i funkcjonalności, ciesząc się jednocześnie wydajniejszym działaniem.

Niestety, aplikacja jak na razie nie doczekała się polskiej wersji językowej.

 

Waterfox 28.0 już dostępny!

Najnowszą anglojęzyczną wersję z numerem 28 można pobrać z naszego serwisu.

 

 

Źródło: pcworld.pl

Tagi: internet | program | przeglądarka internetowa | waterfox | wersja stabilna

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."