Włamanie do Evernote. Reset hasła dla wszystkich użytkowników Drukuj

Dodany przez: Redakcja   
Niedziela, 03 Marzec 2013 12:39
Włamanie do Evernote. Reset hasła dla wszystkich użytkownikówPracownicy firmy Evernote, popularnego serwisu internetowego do przechowywania notatek, krótkich nagrań czy zdjęć poinformowali na blogu, że prawdopodobnie niepowołane osoby uzyskały dostęp do podstawowych informacji o wszystkich użytkownikach serwisu. Mowa w tym przypadku o nazwie użytkownika, adresie email oraz zaszyfrowanym haśle. Jeśli zatem będziecie się teraz logować do serwisu, to nie powinna Was zdziwić prośba o zmianę wcześniejszego hasła.
Według Evernote, włamywacze nie uzyskali dostępu do żadnych plików, ale można z powodzeniem założyć, że Wasze adresy email mogą w przyszłości zostać zasypane wszelkiego rodzaju spamem.

 
Bezpieczniej będzie też jak najszybciej zmienić hasło, choć te powinny być bezpieczne, bo były zaszyfrowane i "posolone" (do hasha hasła był dodany też losowy ciąg znaków) co oznacza, że ich złamanie jest bardzo trudne. Niedługo można spodziewać się też aktualizacji wszystkich aplikacji Evernote, które załatają wykorzystany przez hakerów błąd.Źródło: frazpc.pl

Tagi: bezpieczeństwo | Evernote | haker | oprogramowanie | program | serwis

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."