Wyróżnione programy w softpage.pl

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE

Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0260) 
[31720] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla... Fun Billboard 2.5.0.41 
[17839] 
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla...
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0420) 
[12841] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą... DWG TrueConvert 2010 
[11148] 
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą...
Sterownik do głośników Creative Inspire T610... Creative Inspire T6100 
[10787] 
Sterownik do głośników Creative Inspire T610...
Szef Microsoftu Steve Ballmer przejdzie na emeryturę Drukuj Email

Dodany przez: Redakcja   
Piątek, 23 Sierpień 2013 16:26
Szef Microsoftu Steve Ballmer przejdzie na emeryturęSteve Ballmer, szef jednej z największych i najważniejszych spółek technologicznych świata ogłosił, że w ciągu najbliższego roku odejdzie na emeryturę. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi go na stanowisku prezesa Microsoftu.
Na blogu Microsoftu pojawiło się oświadczenie, że dotychczasowy szef firmy odejdzie na emeryturę w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Sam Ballmer tłumaczy tam: "Chyba nie ma idealnych momentów na tego typu informacje, ale ten jest właściwy".
 

Z wpisu nie dowiadujemy się jednak, jaka jest konkretna przyczyna odejścia.

Ballmer kierował Microsoftem przez 13 lat. W tym czasie zmienił się cały rynek urządzeń elektronicznych. Pojawiły się smartfony i tablety, a komputery stopniowo zaczęły tracić na znaczeniu. Można więc przypuszczać, że decyzja Ballmera związana jest trudną sytuacją Microsoftu na obecnym rynku. Windows 8 który miał premierę pod koniec października 2012 roku nie budzi specjalnie entuzjazmu użytkowników, a jego mobilny system operacyjny Windows Phone wciąż nie może się wybić poza kilka procent udziału w rynku.

Głosy o tym, że Steve Ballmer nie odnajduje się w nowej, bardziej mobilnej rzeczywistości, krążyły już od dłuższego czasu. Na blogu Microsoftu Ballmer tłumaczy:
"Pierwotnie sądziłem, że odejdę gdy Microsoft będzie w połowie procesu transformacji na firmę skupioną na urządzeniach i usługach. Potrzebujemy szefa, który będzie z nami dłużej już po transformacji."  w mailu wysłanym do pracowników wyznaje, że "to dla mnie bardzo emocjonalna i trudna decyzja. Podjąłem ją jednak ze względu na dobro firmy, którą kocham."

Nowy szef Microsoftu zostanie wybrany przez specjalny komitet złożony z członków zarządu Microsoftu (z Billem Gates'em włącznie)  w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Rozważani będą kandydaci zarówno z wewnątrz firmy jak i spoza Microsoftu.
 

Jeszcze rok temu naturalnym następcą Ballmera wydawałby się Steven Sinofsky, uważany w Microsofcie za drugiego w hierarchii za szefem firmy. Sinofsky odpowiedzialny był za oddział Windows, czyli rozwijał najważniejszy dla Microsoftu produkt. Jednak 3 tygodnie po premierze Windows 8 odszedł z koncernu.

Jeszcze na początki lipca Steve Ballmer w liście do pracowników Microsoftu pisał o planowanych szeroko zakrojonych zmianach w firmie, jednolitej strategii dla różnych urządzeń, innej organizacji wewnątrz Microsoftu. Nic więc dziwnego, że dziś wszyscy zadają sobie pytanie, czy Steve Ballmer faktycznie sam postanowił o odejściu na emeryturę, czy może raczej decyzja ta została mu mniej lub bardziej zdecydowanie narzucona.

Zaraz po ogłoszeniu wiadomości akcje Microsoftu wzrosły o 7,5%.
 
Źródło: technologie.gazeta.pl

Tagi: Microsoft | smartfon | Steve Ballmer | tablet | technologie

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
darmowe programy, programy, download,  dobre programy, dobreprogramy, instalki, programy do pobrania, darmowe gry do pobrania za darmo,  freeware, shareware, emule, bearshare, turboxp, nero, download, darmowe gry download programy najnowsze programy, norton anti-virus, download
Liczba programów : 10101
Liczba artykułów : 1056
Liczba poradników : 360
Liczba terminów IT : 407
Osób online: 37 gości