Premiera CorelDRAW Graphics Suite X7. Co w nim znajdziemy? Drukuj

Dodany przez: Redakcja   
Niedziela, 06 Kwiecień 2014 11:05
Premiera CorelDRAW Graphics Suite X7. Co w nim znajdziemy? Firma Corel poinformowała o wprowadzeniu na rynek pakietu CorelDRAW Graphics Suite X7, najnowszej wersji swojego sztandarowego pakietu programów graficznych. Dzięki modernizowanemu i bardzo elastycznemu interfejsowi użytkownika pakiet można dostosować do własnego sposobu pracy, co pozwala zwiększyć efektywność na każdym etapie projektowania.
Corel podkreśla, że zmiany, które zobaczymy w nowym oprogramowaniu to efekt konsultacji z grafikami. Zwrócono większą uwagę na potrzeby klientów i wymagania współczesnego rynku, gdzie kładzie się duży nacisk na szybkość i elastyczność.
W rezultacie opracowano nowy, przejrzysty interfejs użytkownika, mniej kolorowy (zmiany dają się zauważyć również w oszczędnym graficznie wyglądzie nowego pudełka), mamy też różne obszary robocze do wyboru oraz udoskonalone opcje wypełnień. Osoby korzystające z pakietu będą mogły szybko rozpocząć pracę i efektywnie realizować projekty w sposób, który najlepiej im odpowiada.
 
 
Nowe/ulepszone funkcje w pakiecie CorelDRAW Graphics Suite X7 umożliwiające skrócenie czasu pracy:

 • Wybór obszaru roboczego: Można wybrać jeden z sześciu wstępnie zdefiniowanych obszarów roboczych, w zależności od poziomu zaawansowania oraz wykonywanego zadania: rosty, domyślny, klasyczny, zaawansowany układ strony lub zaawansowana ilustracja. Można też wybrać obszary robocze przypominające te stosowane w programach Adobe Illustrator i Photoshop.
 • Szybkie dostosowywanie: Możliwość dodania lub usunięcia okien dokowanych, narzędzi i innych elementów pozwala na dostosowanie obszaru roboczego do sposobu pracy.
 • Wypełnienia tonalne: Całkowita kontrola nad wypełnieniami i przezroczystościami umożliwia uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Użytkownicy mogą tworzyć eliptyczne i prostokątne wypełnienia tonalne, kontrolować przezroczystość poszczególnych kolorów w wypełnieniu tonalnym, a także powtarzać wypełnienia w obrębie obiektu oraz dostosowywać kąt wypełnienia.
 • Zabawa czcionkami: Pozwala na szybkie i łatwe przeglądanie czcionek, eksperymentowanie z nimi i wybranie najlepszej do projektu.
 • Interfejs wielu dokumentów: Możliwość przełączania w widoku kart między wieloma dokumentami (również na kilku monitorach) umożliwia płynną pracę nad każdym projektem.
 • Narzędzia do edycji zdjęć w programie PHOTO-PAINT: Pozwalają tworzyć unikalne prace, korzystać z czułych na nacisk narzędzi Płyn (Smużenie, Przyciągaj i Ślimak) oraz efektów aparatu fotograficznego (Rozmycie Bokeh, Tonowanie sepią i Wehikuł czasu).
 • Obsługa wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości: Zapewnia spójny wygląd na różnych urządzeniach z ekranami o wysokiej rozdzielczości. Interfejs łatwo dostosować do urządzeń z funkcjami dotykowymi, dlatego z pakietu można wygodnie korzystać na najnowszych komputerach stacjonarnych, laptopach i tabletach.
 • Generator kodów QR: Służy do generowania niestandardowych kodów QR zawierających kolory, obrazki i tekst — wystarczy jedno kliknięcie, aby zweryfikować obsługę kodu QR na wszystkich urządzeniach przenośnych.
 • Prowadnice wyrównania: Dzięki proponowanemu wyrównaniu z sąsiadującymi obiektami pozwalają szybko i precyzyjnie rozmieszczać obiekty.
 • Obsługa czcionek OpenType®, także dla tekstów azjatyckich: Poszerzona obsługa czcionek OpenType, w tym czcionek azjatyckich, zapewnia pełną kontrolę nad opcjami typograficznymi, co pozwala skrócić czas pracy.
 • Wbudowane Centrum zasobów: Łatwa współpraca z członkami społeczności dzięki możliwości udostępniania wypełnień mapą bitową, wektorowych i tonalnych w internetowym repozytorium zintegrowanym z programem Corel® CONNECT™. 
Dostępne również: Aplikacje uzupełniające firmy Corel:

- NOWOŚĆ — aplikacja Patterns (iPhone iOS 7): Pozwala na tworzenie wyjątkowych deseni z wykorzystaniem zdjęć cyfrowych. Desenie można następnie udostępniać oraz synchronizować z programem CorelDRAW X7 za pośrednictwem Centrum zasobów firmy Corel lub innego programu, np. Photoshop. Dostępna bezpłatnie w sklepie Apple Store.
- ULEPSZENIE — aplikacja Designs (Windows 8.1): Pozwala wyszukiwać i udostępniać zdjęcia w Centrum zasobów firmy Corel, serwisie iStockPhoto, Fotolia i innych, a także synchronizować je bezpośrednio z programem CorelDRAW dzięki usłudze Microsoft OneDrive. Tę aplikacje można pobrać nieodpłatnie w sklepie Windows Store.


Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 zawiera następujące aplikacje:

 • CorelDRAW X7 - program do tworzenia ilustracji wektorowych i układów stron
 • Corel PHOTO-PAINT X7 - program do edycji zdjęć (zapewnia obsługę plików PSD oraz plików RAW z ponad 300 modeli aparatów)
 • Corel PowerTRACE X7 - to narzędzie do trasowania, umożliwiające przekształcanie map bitowych do postaci wektorowej (w programie CorelDRAW X7)
 • Corel CONNECT X7 - przeglądarka pozwalająca na uzyskanie dostępu do materiałów cyfrowych w Centrum zasobów oraz na lokalnym komputerze
 • Corel Website Creator - aplikacja do projektowania witryn internetowych
 • Corel CAPTURE X7 - narzędzie do przechwytywania zawartości ekranu komputera
 • PhotoZoom Pro 3 - dodatek umożliwiający eksportowanie oraz powiększanie cyfrowych zdjęć z programu Corel PHOTO-PAINT
 • ConceptShare - narzędzie usprawniające współpracę, pozwala na dzielenie się pracami graficznymi i pomysłami ze współpracownikami oraz klientami


Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 zawiera również 10000 obrazków clipart i obrazków cyfrowych, 2000 zdjęć w wysokiej rozdzielczości, 1000 czcionek OpenType, 350 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, 2000 szablonów na pojazdy oraz 800 ramek i deseni, a także ponad 5 godzin szkoleniowych nagrań wideo oraz inne materiały.


Firma Corel zdaje sobie sprawę z faktu, że klienci mają różne preferencje dotyczące metod zakupu produktów. Dlatego oferuje trzy sposoby zakupu pakietu CorelDRAW Graphics Suite X7:

 • Licencja stała: Po dokonaniu jednorazowej płatności klient wchodzi w posiadanie produktu na stałe - w ramach tej opcji dostępne są wersje w pudełku oraz elektroniczne do pobrania.
 • Członkostwo premium: Posiadacze stałej licencji mogą za niewielką opłatę wykupić członkostwo premium i uzyskać szybszy dostęp do nowych funkcji, wyjątkowych materiałów, a także kolejnej wersji pakietu CorelDRAW Graphics Suite bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
 • Subskrypcja: Można także co miesiąc lub co rok uiszczać opłaty za korzystanie z pakietu, uzyskując dostęp do takich samych opcji jak w przypadku członkostwa premium.


Dostępność i ceny

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 w pełnej wersji ma kosztować 530 euro bez VAT, a uaktualnienia 299 euro bez VAT. Subskrypcja jest dostępna w cenie 24,55 euro z VAT miesięcznie lub 196,23 euro z VAT rocznie. Członkostwo premium jest oferowane w cenie 97,87 euro z VAT rocznie. Dostępne są również wersje komercyjne i edukacyjne w postaci licencji wielostanowiskowych. Zamówienia będą realizowane od 7 kwietnia 2014.

Bezpłatną 30-dniową wersję próbną można pobrać z naszej strony Download.

 

Źródło: Corel

Tagi: Corel | CorelDRAW Graphics Suite X7 | grafika | pakiet graficzny

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."