Popularny antywirus na Androida oszustwem Drukuj

Wtorek, 08 Kwiecień 2014 19:14
Popularny antywirus na Androida oszustwemCiesząca się dużą popularnością płatna aplikacja Virus Shield okazała się w żaden sposób nie chronić telefonów wyposażonych w Androida przed infekcjami. Virus Shield zadebiutował w sklepie Google przed dwoma tygodniami. Zdążył zebrać ponad dziesięć tysięcy pobrań oraz dorobić się oscylującej w okolicach 4.5/5 gwiazdki oceny wystawionej przez kupujących.
Program, który przez kilka dni był najpopularniejszą pozycją tego typu w Google Play, miał według opisu chronić telefon przed groźnymi wirusami, a dodatkowo przyspieszać jego pracę.
Problem polegał na tym, że kosztująca 4 dolary aplikacja nie robiła tak naprawdę niczego, poza zmianą w swym menu głównym grafiki informującej o zagrożeniu na taką, która zapewniała użytkownika, że jego sprzęt został już przeskanowany i jest całkowicie bezpieczny.
Pomimo że Virus Shield oferował w ustawieniach bardzo zaawansowane opcje skanowania, to samo skanowanie tak naprawdę nawet się nie odbywało.
Oszustwo odkrył serwis internetowy Android Police. Autor aplikacji został już namierzony - okazało się, że ma dość bogatą przeszłość w nabieraniu ludzi i wyciąganiu od nich pieniędzy.
Aplikacja zniknęła oczywiście ze sklepu Google'a, a cała sprawa wywołała w internecie szeroką dyskusję na temat tego, czy dostęp do umieszczania w Google Play aplikacji nie jest aż nazbyt otwarty. 
 

 
Źródło: komputerswiat.pl

Tagi: Android | aplikacja | Google Play | Virus Shield

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."