Wyróżnione programy w softpage.pl

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE

Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0260) 
[31710] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla... Fun Billboard 2.5.0.41 
[17281] 
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla...
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0420) 
[12840] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą... DWG TrueConvert 2010 
[11147] 
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą...
Sterownik do głośników Creative Inspire T610... Creative Inspire T6100 
[10769] 
Sterownik do głośników Creative Inspire T610...
Popularny antywirus na Androida oszustwem Drukuj Email

Wtorek, 08 Kwiecień 2014 19:14
Popularny antywirus na Androida oszustwemCiesząca się dużą popularnością płatna aplikacja Virus Shield okazała się w żaden sposób nie chronić telefonów wyposażonych w Androida przed infekcjami. Virus Shield zadebiutował w sklepie Google przed dwoma tygodniami. Zdążył zebrać ponad dziesięć tysięcy pobrań oraz dorobić się oscylującej w okolicach 4.5/5 gwiazdki oceny wystawionej przez kupujących.
Program, który przez kilka dni był najpopularniejszą pozycją tego typu w Google Play, miał według opisu chronić telefon przed groźnymi wirusami, a dodatkowo przyspieszać jego pracę.
Problem polegał na tym, że kosztująca 4 dolary aplikacja nie robiła tak naprawdę niczego, poza zmianą w swym menu głównym grafiki informującej o zagrożeniu na taką, która zapewniała użytkownika, że jego sprzęt został już przeskanowany i jest całkowicie bezpieczny.
Pomimo że Virus Shield oferował w ustawieniach bardzo zaawansowane opcje skanowania, to samo skanowanie tak naprawdę nawet się nie odbywało.
Oszustwo odkrył serwis internetowy Android Police. Autor aplikacji został już namierzony - okazało się, że ma dość bogatą przeszłość w nabieraniu ludzi i wyciąganiu od nich pieniędzy.
Aplikacja zniknęła oczywiście ze sklepu Google'a, a cała sprawa wywołała w internecie szeroką dyskusję na temat tego, czy dostęp do umieszczania w Google Play aplikacji nie jest aż nazbyt otwarty. 
 

 
Źródło: komputerswiat.pl

Tagi: Android | aplikacja | Google Play | Virus Shield

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
darmowe programy, programy, download,  dobre programy, dobreprogramy, instalki, programy do pobrania, darmowe gry do pobrania za darmo,  freeware, shareware, emule, bearshare, turboxp, nero, download, darmowe gry download programy najnowsze programy, norton anti-virus, download
Liczba programów : 10101
Liczba artykułów : 1056
Liczba poradników : 360
Liczba terminów IT : 407
Osób online: 50 gości