Wyróżnione programy w softpage.pl

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE

Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0260) 
[31722] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla... Fun Billboard 2.5.0.41 
[18306] 
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla...
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0420) 
[12843] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą... DWG TrueConvert 2010 
[11148] 
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą...
Sterownik do głośników Creative Inspire T610... Creative Inspire T6100 
[10802] 
Sterownik do głośników Creative Inspire T610...
AKTUALNOŚCI
Naukowcy osiągnęli bezprzewodowy transfer 1 Tb/s Drukuj Email

Sobota, 28 Luty 2015 17:04

Naukowcy osiągnęli bezprzewodowy transfer 1 Tb/sMimo że łączność 4G jeszcze się dobrze nie zadomowiła na rynku, naukowcy już pracują nad następcą tej technologii. Siecią 5G zainteresowała się już Japonia, Finlandia i Unia Europejska, a teraz do tego grona dołączyli naukowcy z angielskiego uniwersytetu Surrey, którzy we współpracy z kilkoma firmami z branży przeprowadzili własne testy i uzyskali bezprzewodową transmisję danych o prędkości 1 Tb/s. Dotychczas taki transfer oferowały jedynie światłowody.

Wynik ten oczywiście został uzyskany w ściśle kontrolowanym środowisku i przy użyciu specjalnego sprzętu, a bezprzewodowa transmisja miała zasięg jedynie 100 metrów. Mimo to osiągnięcie transferu rzędu 1 Tb/s (około 128 GB/s) jest warte odnotowania, ponieważ oznacza, że prace idą w dobrym kierunku. Jak podają naukowcy, ukończenia badań i upowszechnienia sieci 5G możemy spodziewać się w 2020 roku. Jeżeli zapowiedzi okażą się prawdą, nowa technologia będzie sporym krokiem w rozwoju łączności bezprzewodowej, ponieważ obecnie dostępne 4G LTE pozwala na transmisję o maksymalnej prędkości 300 Mb/s, czyli kilka tysięcy razy wolniejszą niż w przypadku opracowywanego standardu.

 

 

Aby bardziej uzmysłowić jak duża jest to prędkość, naukowcy podają, że pozwoliłaby ona na pobranie stu filmów w 3 sekundy. Mimo to nie należy spodziewać się, że takie same możliwości będzie miała komercyjna wersja tego rozwiązania, ale na pewno bezprzewodowa transmisja danych znacznie przyspieszy. Oczywiście na większych transferach możliwości 5G się nie kończą, bo naukowcy starają się również żeby sieć ta była bardziej energooszczędna od poprzednika. Rzecz jasna wszystkie te doniesienia należy traktować jako pieśń przyszłości, bo póki co, na rynku jest niewiele urządzeń, które poradziłyby sobie z obsługą połączeń o takiej prędkości.

Źródło: Pclab.pl

Tagi: sieć bezprzewodowa | technologie | transfer | transmisja danych

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

GRY - TOP TYGODNIA

darmowe programy, programy, download,  dobre programy, dobreprogramy, instalki, programy do pobrania, darmowe gry do pobrania za darmo,  freeware, shareware, emule, bearshare, turboxp, nero, download, darmowe gry download programy najnowsze programy, norton anti-virus, download
Liczba programów : 10101
Liczba artykułów : 1056
Liczba poradników : 360
Liczba terminów IT : 407
Osób online: 33 gości