Minecraft zakazany w Turcji, ze względu na przemoc w grze Drukuj

Środa, 11 Marzec 2015 19:48
Minecraft zakazany w Turcji, ze względu na przemoc w grzeTureckie Ministerstwo ds Rodziny i Polityki Społecznej stwierdziło, że Minecraft zostanie zdelegalizowany. Żeby było jeszcze śmieszniej, powodem takiej decyzji jest śledztwo tureckich organów, które wykazało, że Minecraft jest grą, w której promuje się... przemoc.
Na podstawie oficjalnego raportu, Ministerstwo ds Rodziny i Polityki Społecznej stwierdziło zatem, że gra jest zbyt brutalna, przez co nieodpowiednia dla dzieci. A skoro jest nieodpowiednia dla dzieci, to ma zostać zakazana. Ostatnią formalnością jest oficjalna decyzja tamtejszego sądu.
Co więcej: tureckie organy państwowe twierdzą, że dzieci grające w Minecrafta mogą być wyizolowane z życia swojej lokalnej społeczności, narażone na molestowanie w Sieci i ogólnie, po uruchomieniu Minecrafta, mogą zetknąć się z całym złem tego świata.

Turcja banowała już takie serwisy jak Twitter, Facebook, czy YouTube, więc decyzja w sprawie "jakiejś" gry komputerowej nie dziwi nas aż tak bardzo. Szkoda tylko młodych Turków, dzięki którym Minecraft jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier w ich kraju. Jeśli tamtejszy Sąd Najwyższy wprowadzi zakaz w życie, część graczy z pewnością zejdzie do przysłowiowego podziemia. Tam jest dopiero niebezpiecznie.
 
 
 
 
 
 
 
 
Źródło: chip.pl

Tagi: gra | komputer | Minecraft | serwis | społeczność | Twitter

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."