Miliard pobrań treści z serwisu iTunes U Drukuj

Dodany przez: Redakcja   
Poniedziałek, 04 Marzec 2013 18:41

Miliard pobrań treści z serwisu iTunes UFirma Apple poinformowała dziś, że liczba pobrań treści z serwisu iTunes U sięgnęła jednego miliarda. iTunes U to największy na świecie elektroniczny katalog bezpłatnych treści edukacyjnych publikowanych przez najlepsze szkoły oraz renomowane biblioteki, muzea oraz inne instytucje. Nauczyciele mogą korzystać z tych treści, opracowując własne wykłady, zadania, ćwiczenia, książki, quizy i inne materiały dydaktyczne dla użytkowników systemu iOS na całym świecie.

 

„Nauczyciele, uczniowie i studenci potrafią w niezwykle inspirujący sposób wykorzystać bogatą ofertę iTunes U” — powiedział Eddy Cue, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych. „Bogactwo treści dostępnych w iTunes U stanowi jeden z czynników, które fundamentalnie zmieniają procesy nauczania i przyswajania wiedzy. Ta zmiana zachodzi na naszych oczach — w kursach z iTunes U uczestniczy już ponad 250 000 uczniów i studentów”.

Ponad 1200 uczelni wyższych oraz 1200 szkół i okręgów szkolnych prowadzi ponad 2500 ogólnodostępnych i zamkniętych kursów z takich dziedzin, jak sztuka, nauki ścisłe, nauki medyczne, pedagogika, czy ekonomia. Czołowe uczelnie, w tym Duke, Yale, Cambridge, MIT i Oxford, docierają do coraz szerszego grona zainteresowanych, a niektóre kursy z iTunes U znalazły już ponad 100 000 uczestników. Niezwykłą popularnością cieszą się treści publikowane przez Stanford University i The Open University — materiały każdej z tych uczelni pobierano już ponad 60 milionów razy. Kurs chemii ogólnej Matthew Stoltzfusa (popularnego „doktora Fusa”) z Uniwersytetu Stanowego Ohio w pierwszym roku przyciągnął w iTunes U ponad 100 000 uczestników.Ponad 60 procent pobrań aplikacji iTunes U inicjowanych jest spoza USA, a to oznacza, że iTunes U jest platformą pozwalającą szkołom dotrzeć do prawdziwie globalnego audytorium. Niezrównany globalny zasięg iTunes U przynosi autorom, takim jak prof. Dan Stokols z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine, międzynarodowe uznanie i rozgłos w ich dziedzinach.

Na liście 30 krajów, w których nauczyciele mogą tworzyć kursy iTunes U, znalazły się niedawno: Brazylia, Korea Południowa, Turcja i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kursy oraz inne treści edukacyjne są dostępne za pośrednictwem aplikacji iTunes U w 155 krajach. Obok tysięcy materiałów edukacyjnych opublikowanych w iTunes U użytkownicy urządzeń iOS mają do dyspozycji ponad 75 000 aplikacji edukacyjnych w App Store. A za pomocą bezpłatnej aplikacji iBooks Author dostępnej w Mac App Store autorzy i wydawcy ożywiają swoje pomysły i treści w ponad 10 000 oryginalnych podręczników Multi-Touch.

Źródło: Apple

Tagi: aplikacja | Apple | iTunes U | platforma | pobieranie

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."