Wyróżnione programy w softpage.pl

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE

Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0260) 
[31723] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla... Fun Billboard 2.5.0.41 
[18354] 
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla...
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0420) 
[12843] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą... DWG TrueConvert 2010 
[11148] 
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą...
Sterownik do głośników Creative Inspire T610... Creative Inspire T6100 
[10802] 
Sterownik do głośników Creative Inspire T610...
Miliard pobrań treści z serwisu iTunes U Drukuj Email

Dodany przez: Redakcja   
Poniedziałek, 04 Marzec 2013 18:41

Miliard pobrań treści z serwisu iTunes UFirma Apple poinformowała dziś, że liczba pobrań treści z serwisu iTunes U sięgnęła jednego miliarda. iTunes U to największy na świecie elektroniczny katalog bezpłatnych treści edukacyjnych publikowanych przez najlepsze szkoły oraz renomowane biblioteki, muzea oraz inne instytucje. Nauczyciele mogą korzystać z tych treści, opracowując własne wykłady, zadania, ćwiczenia, książki, quizy i inne materiały dydaktyczne dla użytkowników systemu iOS na całym świecie.

 

„Nauczyciele, uczniowie i studenci potrafią w niezwykle inspirujący sposób wykorzystać bogatą ofertę iTunes U” — powiedział Eddy Cue, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych. „Bogactwo treści dostępnych w iTunes U stanowi jeden z czynników, które fundamentalnie zmieniają procesy nauczania i przyswajania wiedzy. Ta zmiana zachodzi na naszych oczach — w kursach z iTunes U uczestniczy już ponad 250 000 uczniów i studentów”.

Ponad 1200 uczelni wyższych oraz 1200 szkół i okręgów szkolnych prowadzi ponad 2500 ogólnodostępnych i zamkniętych kursów z takich dziedzin, jak sztuka, nauki ścisłe, nauki medyczne, pedagogika, czy ekonomia. Czołowe uczelnie, w tym Duke, Yale, Cambridge, MIT i Oxford, docierają do coraz szerszego grona zainteresowanych, a niektóre kursy z iTunes U znalazły już ponad 100 000 uczestników. Niezwykłą popularnością cieszą się treści publikowane przez Stanford University i The Open University — materiały każdej z tych uczelni pobierano już ponad 60 milionów razy. Kurs chemii ogólnej Matthew Stoltzfusa (popularnego „doktora Fusa”) z Uniwersytetu Stanowego Ohio w pierwszym roku przyciągnął w iTunes U ponad 100 000 uczestników.Ponad 60 procent pobrań aplikacji iTunes U inicjowanych jest spoza USA, a to oznacza, że iTunes U jest platformą pozwalającą szkołom dotrzeć do prawdziwie globalnego audytorium. Niezrównany globalny zasięg iTunes U przynosi autorom, takim jak prof. Dan Stokols z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine, międzynarodowe uznanie i rozgłos w ich dziedzinach.

Na liście 30 krajów, w których nauczyciele mogą tworzyć kursy iTunes U, znalazły się niedawno: Brazylia, Korea Południowa, Turcja i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kursy oraz inne treści edukacyjne są dostępne za pośrednictwem aplikacji iTunes U w 155 krajach. Obok tysięcy materiałów edukacyjnych opublikowanych w iTunes U użytkownicy urządzeń iOS mają do dyspozycji ponad 75 000 aplikacji edukacyjnych w App Store. A za pomocą bezpłatnej aplikacji iBooks Author dostępnej w Mac App Store autorzy i wydawcy ożywiają swoje pomysły i treści w ponad 10 000 oryginalnych podręczników Multi-Touch.

Źródło: Apple

Tagi: aplikacja | Apple | iTunes U | platforma | pobieranie

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

PROGRAMY, STEROWNIKI, GRY - TOP DNIA

GRY - TOP TYGODNIA

darmowe programy, programy, download,  dobre programy, dobreprogramy, instalki, programy do pobrania, darmowe gry do pobrania za darmo,  freeware, shareware, emule, bearshare, turboxp, nero, download, darmowe gry download programy najnowsze programy, norton anti-virus, download
Liczba programów : 10101
Liczba artykułów : 1056
Liczba poradników : 360
Liczba terminów IT : 407
Osób online: 8 gości