Wyróżnione programy w softpage.pl

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE

Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0260) 
[31722] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla... Fun Billboard 2.5.0.41 
[18251] 
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla...
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0420) 
[12843] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą... DWG TrueConvert 2010 
[11148] 
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą...
Sterownik do głośników Creative Inspire T610... Creative Inspire T6100 
[10801] 
Sterownik do głośników Creative Inspire T610...
AKTUALNOŚCI
Microsoft prezentuje przeglądarkową wersję komunikatora Skype Drukuj Email

Sobota, 15 Listopad 2014 18:49
Microsoft prezentuje przeglądarkową wersję komunikatora SkypeMicrosoft zapowiedział wersję beta komunikatora Skype for Web, który pozwala prowadzić rozmowy wideo bezpośrednio z przeglądarki, bez konieczności uruchamiania przeznaczonej do tego celu aplikacji. Aplikacje Skype można obecnie uruchamiać na desktopach, telefonach mobilnych, na podłączonych do Internetu telewizorach oraz na konsolach gier. Niedługo sesje Skype będzie też prowadzić z poziomu wybranych przeglądarek, i to bez konieczności instalowania jakiekolwiek dodatkowej wtyczki.

Firma informuje, że będą to przeglądarki Internet Explorer, Chrome on Windows, Firefox oraz Safari (wielka szkoda, że nie ma tu Opery). Użytkownicy używający już aplikacji Skype (czyli posiadający konto) mogą wejść na stronę Skype.com i po uwierzytelnieniu się na niej swoich zobaczyć swój profil, edytować go i wyświetlić szereg dodatkowych informacji powiązanych z tym kontem. Mogą tu też założyć konto Skype for Web nowi użytkownicy.

Dzwonić w ten sposób jeszcze nie można, gdyż rozwiązanie jest cały czas testowane i mogą to robić tylko wybrani przez Microsoft użytkownicy. Może się jednak zdarzyć tak, że zostaniemy do tego zaproszeni, dlatego warto wejść na tę stronę i sprawdzić czy nie znajdujemy się w tej grupie. Microsoft zapowiada, że będzie stopniowo dodawać do tej grupy kolejnych użytkowników aplikacji Skype.

Tak czy inaczej Skype for Web oznacza nową jakość, gdyż obecnie z usługi tej można korzystać tylko wtedy, gdy na komputerze przed którym siadamy zainstalowana jest aplikacja Skype (klient). Dlatego będąc np. na lotnisku i siadając przez ekranem ogólnodostępnego komputera, często nie mamy dostępu do sieci Skype. Już wkrótce będzie to możliwe z poziomu dowolnego komputera, uruchamiając na nim najpierw przeglądarkę.
 
 
Jest jeszcze jednak korzyść. Użytkownicy aplikacji Skype muszą obecnie co jakiś czas modyfikować ją, gdyż Microsoft wprowadza do niej różne poprawki i udoskonalenia. A jest tych platform (na których można uruchamiać Skype) sporo: iOS, Windows XP, Windows 8, Windows 7, Xbox czy Android. Microsoft ma z tym też wiele pracy. W przypadku przeglądarkowej wersji komunikatora nie będzie to konieczne i użytkownicy nie będą się już musieli o to martwić.

Źródło: Computerworld

Tagi: aplikacja | internet | komunikator | Microsoft | przeglądarka | Skype

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

PROGRAMY, STEROWNIKI, GRY - TOP DNIA

darmowe programy, programy, download,  dobre programy, dobreprogramy, instalki, programy do pobrania, darmowe gry do pobrania za darmo,  freeware, shareware, emule, bearshare, turboxp, nero, download, darmowe gry download programy najnowsze programy, norton anti-virus, download
Liczba programów : 10101
Liczba artykułów : 1056
Liczba poradników : 360
Liczba terminów IT : 407
Osób online: 52 gości