Google wycofał się z szyfrowania danych? Drukuj

Środa, 04 Marzec 2015 18:11
Google wycofał się z szyfrowania danych?We wrześniu 2014 roku firma Google poinformowała, że wraz z nową wersją Androida - zostanie wprowadzone domyślne szyfrowanie danych na nowych telefonach z wbudowaną najnowszą wersją oprogramowania Android 5.0 - Lollipop. Potwierdzeniem było wydanie dwóch telefonów z serii Nexus 5 i 9, które posiadały domyślne szyfrowanie danych, jednak oba produkty pochodziły bezpośrednio od producenta z Mountain View. Okazuje się, że produkty innych producentów pracujące na Lollipop nie posiadały włączonej opcji. Oznacza to, że Google wycofało się z wcześniej deklarowanych haseł. Najnowszy dokument dotyczący kompatybilności produktów z Android (PDF) wymaga, aby urządzenia posiadające blokadę umożliwiały jedynie włączenie pełnego szyfrowania.

Nie oznacza to jednak, że w przyszłości kolejne wersje Androida nie będą wymagały od wszystkich producentów uruchomienia tej opcji.
 
 
 
Żródło: computerworld.pl

Tagi: Android | google | lollipop | oprogramowanie | szyfrowanie

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."