Wyróżnione programy w softpage.pl

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE

Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0260) 
[31710] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla... Fun Billboard 2.5.0.41 
[17304] 
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla...
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0420) 
[12840] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą... DWG TrueConvert 2010 
[11147] 
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą...
Sterownik do głośników Creative Inspire T610... Creative Inspire T6100 
[10769] 
Sterownik do głośników Creative Inspire T610...
Firefox OS od czerwca w Polsce Drukuj Email

Dodany przez: Redakcja   
Wtorek, 16 Kwiecień 2013 18:16

Firefox OS od czerwca w Polsce System mobilny oparty na przeglądarce Firefox może się pojawić w Polsce za dwa miesiące. Nasz kraj będzie jednym z pięciu wybranych na pierwsze premiery Firefox OS.

Już w lutym tego roku Mozilla ogłosiła, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów, w którym pojawi się Firefox OS - lekki mobilny system Mozilli bazujący na przeglądarce Firefox.

Nieco więcej szczegółów ujawnił wczoraj szef Mozilli Gary Kovacs, który pojawił się na konferencji D: Dive Into Mobile.

- Planujemy premierę w pięciu krajach w czerwcu i jedenastu dodatkowych pod koniec roku  - mówił Kovacs - Planujemy zaatakować Wenezuelę, Polskę, Brazylię (...) i Hiszpanię... USA zaatakujemy w 2014 (źródło: All Things D, Mozilla Will Debut Firefox OS in Five Countries in June).

Gary Kovacs wyjaśnił, że na premierę wybrano kraje rozwijające się, gdzie pozycja Firefoksa jest wyjątkowo silna. Łatwo też domyślić się, że w krajach takich jak Polska ludzi nie zawsze stać na drogie smartfony, a Firefox OS ma oferować funkcjonalności podobne do smartfonów, choć na sprzęcie niższej klasy.
Kto wspiera Firefox OS?

Firefox OS miał swoje początku już w roku 2011. Rozwinął się z projektu pn. Boot to Gecko, którego celem od początku było stworzenie lekkiego systemu mobilnego opartego na przeglądarce Firefox.

Do chwili obecnej kilkunastu operatorów telekomunikacyjnych zgodziło się wesprzeć Firefox OS. Są to m.in. China Unicom, Deutsche Telekom, Sprint, Telecom Italia Group, Telefónica i in.

Producenci sprzętu, którzy dostarczą pierwsze urządzenia z Firefox OS to Alcatel (TCL), Huawei, LG oraz ZTE. Wszystkie urządzenia będą działać w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon.

Jednym z zaprezentowanych już urządzeń dla Firefox OS będzie ZTE Open, który kojarzy się ze smartfonami z Androidem... tymi sprzed kilku lat. Z informacji ujawnionych przez przedstawicieli Mozilli na targach MWC wynika, że model ten nie będzie w ogóle oferowany w USA. Można go zobaczyć na filmie poniżej.

 

 
Źródło: Dziennik Internautów 

Tagi: Android | firefox | Firefox OS | smartfon | system operacyjny

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

GRY - TOP TYGODNIA

darmowe programy, programy, download,  dobre programy, dobreprogramy, instalki, programy do pobrania, darmowe gry do pobrania za darmo,  freeware, shareware, emule, bearshare, turboxp, nero, download, darmowe gry download programy najnowsze programy, norton anti-virus, download
Liczba programów : 10101
Liczba artykułów : 1056
Liczba poradników : 360
Liczba terminów IT : 407
Osób online: 41 gości