Firefox 29 już jest z nowym interfejsem Drukuj

Wtorek, 29 Kwiecień 2014 13:33
Firefox 29 już jest z nowym interfejsemPo długim oczekiwaniu użytkownicy dostali nową, ładną, szybką przeglądarkę. Nowy interfejs, nowa usługa synchronizacyjna. Teraz Firefox może przyciągnąć do siebie wielu nowych użytkowników.

Mozilla Firefox 29 otrzymała długo oczekiwany nowy interfejs graficzny o nazwie Australis. To zupełnie nowy wygląd przeglądarki, jak również sporo zmian jeśli chodzi o układ menu i obsługę przeglądarki.
Na pierwszy rzut oka 29. Firefox to ładne, nieco zaokrąglone na krańcach karty stron. Ponadto wyeliminowany został pasek dodatków znajdujący się na dole - teraz ich ikony znajdują się na górze.
Menu znajdujące się we wcześniejszych wersjach Firefox znajdziemy teraz po prawej stronie tuż pod przyciskiem zamknięcia przeglądarki. Do złudzenia przypomina rozwiązanie zawarte w konkurencyjnej przeglądarce - Google Chrome. W nowym menu znajdziemy ładne kafelki z grafikami zamiast standardowej listy dostępnych narzędzi. Dla bardziej wymagających użytkowników przewidziano również prostą możliwość jego modyfikacji.

Australis jest minimalistyczny, lecz jednocześnie bardzo praktyczny i po prostu ładny. Jedno kliknięcie na przycisk menu, szybki rzut oka i już znajdujemy funkcję/narzędzie którego potrzebujemy. Ponadto nie możemy oprzeć się wrażeniu, że Firefox działa po prostu wydajniej.

Nowa Mozilla Firefox to również wprowadzenie usługi Firefox Sync, pozwalającej na synchronizację swoich ustawień w przeglądarce, historii przeglądania, itp., do innych urządzeń powiązanych z naszym kontem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie np. dla osób, które chcą uruchomić na komputerze stronę dodaną do zakładek w mobilnej wersji Firefox i na odwrót.
 

Pobierz darmowa wersję Firefox 29 z naszego serwisu

 
 
 
 
 
 
Źródło: technologie.gazeta.pl

Tagi: firefox | internet | Mozilla | program do pobrania | przeglądarka internetowa

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."