Dell prezentuje komputer XPS 18 - połączenie All-in-One i tabletu z ekranem 18,4" Drukuj

Dodany przez: Redakcja   
Środa, 13 Marzec 2013 21:21
Dell prezentuje komputer XPS 18 - połączenie All-in-One i tabletu z ekranem 18,4Firma Dell podczas konferencji SXSW zaprezentowała swoje nowe urządzenie nazwane XPS 18. Nowością pracującą z systemem Windows 8 jest komputer typu All-in-One z funkcją tabletu lub odwrotnie – jak kto woli.

Wspomniana hybryda XPS 18 została wyposażona w 18,4-calowy dotykowy ekran z funkcją multitouch, wyświetlający obraz w jakości Full HD. Niestety oficjalna specyfikacja jest wciąż nieznana, jednak jak podaje Slashgear, we wnętrzu tego olbrzymiego urządzenia znalazło się miejsce dla wydajnego procesora x86, może nim być w zależności od wyboru zamawiającego zarówno Intel Pentium dual-core, jak i układy Core i3, i5 oraz i7. Taki „potwór” będzie miał do dyspozycji układ graficzny Intel HD zintegrowany w procesorze głównym.
 
Ponadto na jego wyposażeniu znalazło się 4 GB pamięci operacyjnej RAM, dysk SSD, a także dwa niewielkie głośniczki stereo. Oprócz tego nie zabrakło modułu sieci bezprzewodowych, Bluetooth, złączy USB 3.0 i wyjścia audio.

Samo urządzenie zostało ograniczone do jedynie dwóch fizycznych przycisków, którymi są dotykowy przycisk z logo Windows na środku przedniego panelu oraz przycisk zasilania ukryty po prawej stronie. Dell XPS 18 będzie domyślnie sprzedawany wraz z bezprzewodową myszą i klawiaturą oraz zasilaczem. Specjalną podstawkę ułatwiającą pracę z urządzeniem jako All-in-one można nabyć oddzielnie w cenie około 50 dolarów.
 


Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze, jaki będzie szacunkowy czas pracy urządzenia na akumulatorze, nie należy się jednak spodziewać niczego nadzwyczajnego, a końcowy czas pracy będzie w głównej mierze uzależniony od wybranej konfiguracji sprzętowej. Samo urządzenie może i imponuje rozmiarem, jednak z pewnością jego głównym zastosowaniem będzie komputer All-in-one, gdyż jako tablet zarówno z powodu skróconej pracy na zasilaniu z akumulatora oraz dużych wymiarów i wagi wynoszącej około 2,26 kg raczej się nie nada. Można więc traktować to jako taką ciekawostkę, możliwą do wykorzystania w nadzwyczajnych sytuacjach.

Cena Dell XPS 18 do zachęcających należeć nie będzie, za najtańszą opcję należy zapłacić około 899 dolarów, za urządzenie zaś wyposażone w najdroższe komponenty nawet 1200 dolarów. Urządzenie będzie dostępne wraz z systemem Microsoft Windows 8.
 
Dell prezentuje komputer XPS 18 - połączenie All-in-One i tabletu z ekranem 18,4
 
Dell prezentuje komputer XPS 18 - połączenie All-in-One i tabletu z ekranem 18,4

Źródło: benchmark.pl

Tagi: All-in-one | Dell | komputer | tablet | windows 8 | XPS 18

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."