Cyberprzestępcy przygotowują się do huraganu Gustav Drukuj

Poniedziałek, 01 Wrzesień 2008 10:38

Cyberprzestępcy przygotowują się do huraganu Gustav Jak informują eksperci, w ciągu ostatnich 48 godzin zarejestrowano już niemal 100 domen, których nazwy związane są z huraganem Gustav. Specjaliści ostrzegają, że domeny te zostaną wykorzystane przez cyberprzestępców, którzy będą podszywali się pod organizacje charytatywne zbierające pieniądze na ofiary huraganu.

"Większość tych domen jest zaparkowana, a wiele z nich wystawiono na sprzedaż. Warto im się przyjrzeć, szczególnie, jeśli pojawią się na nich treści zachęcające do dokonywania wpłat" - mówi Marcus Sachs, dyrektor Internet Storm Center.

Eksperci przypominają, że gdy w Nowy Orlean uderzyła Katrina, również pojawiło się wiele witryn, za pomocą których przestępcy usiłowali wyłudzić pieniądze.

W grudniu ubiegłego roku dwóch braci zostało skazanych na ponad 100 miesięcy więzienia za to, że założyli fałszywą witrynę Armii Zbawienia i wyłudzali pieniądze na rzekomą pomoc ofiarom Katriny.

Źródło: arcabit.pl

Tagi: atak | cyberprzestępcy | wyłudzenia

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."