Wyróżnione programy w softpage.pl

NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE

Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0260) 
[31720] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla... Fun Billboard 2.5.0.41 
[17839] 
Fun Billboard CE to darmowy program, wyświetla...
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!... Creative Live! Cam Vista IM (VF0420) 
[12841] 
Sterownik do kamery internetowej Creative Live!...
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą... DWG TrueConvert 2010 
[11148] 
DWG TrueConvert to bezpłatny program, służą...
Sterownik do głośników Creative Inspire T610... Creative Inspire T6100 
[10787] 
Sterownik do głośników Creative Inspire T610...
CES 2014: Koniec marki McAfee. Intel ma dość Drukuj Email

Dodany przez: Redakcja   
Wtorek, 07 Styczeń 2014 18:43
CES 2014: Koniec marki McAfee. Intel ma dośćIntel ogłosił, że w ciągu najbliższego roku w całości wycofa wszystkie znaki handlowe pakietu McAfee Security, zastępując je marką Intel Security.

Powstałą w 1987 roku firmę McAfee, jednego z najbardziej znanych producentów oprogramowania antywirusowego, w lutym 2011 w całości przejął Intel. Tymczasem niespodziewanie podczas targów CES 2014 CEO Intela, Brian Krzanich, ogłosił, że firma rozstaje się z nazwą "McAfee" i do końca 2014 roku w całości zastąpi ją marką Intel Security.
 


Dla wielu może to być zaskoczeniem, gdyż McAfee jest tak samo rozpoznawalne jak Norton czy Kaspersky, więc taka strata może być bolesna. Ostatecznie jednak trudno się dziwić, że Intel chce zdystansować się od kontrowersyjnego założyciela firmy, Johna McAfee. Od jakiegoś czasu jego aktywność zaczęła negatywnie rzutować na postrzegane marki.
 
 
 
Prawie 70-letni już programista jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci branży IT. Ciążą na nim listy gończe, oraz podejrzenie o zabójstwo. On sam utrzymuje, że wszystkie oskarżenia są bezpodstawne i że został "wrobiony" przez tych, o których wie za dużo. Mimo to, nie zamierzał ujawniać swojego miejsca pobytu w obawie o własne życie. Niedawno, przez przypadek, został wytropiony w Belize, co zapoczątkowało kolejny etap ucieczek. Wreszcie, deportowany z Gwatemali, osiadł w Portland w USA.

Sam John McAfee wiadomość o zdjęciu jego nazwiska z szyldu przyjął z entuzjazmem mówiąc: "Jestem zachwycony decyzją Intela". Programista sprzedał wszystkie udziały w swojej firmie w 1994 roku i od tamtej pory nie ma nic wspólnego z jej działaniami. Jest to rzadki przypadek rebrandingu, podczas którego wszystkie strony są zadowolone ze zmian.
 
Źródło: gazeta.pl

Tagi: antywirus | CES 2014 | McAfee | program

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
darmowe programy, programy, download,  dobre programy, dobreprogramy, instalki, programy do pobrania, darmowe gry do pobrania za darmo,  freeware, shareware, emule, bearshare, turboxp, nero, download, darmowe gry download programy najnowsze programy, norton anti-virus, download
Liczba programów : 10101
Liczba artykułów : 1056
Liczba poradników : 360
Liczba terminów IT : 407
Osób online: 38 gości