Asystent uaktualnienia do systemu Windows 8 Drukuj

Dodany przez: Redakcja   
Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014 21:50

Asystent uaktualnienia do systemu Windows 8Asystent uaktualnienia do systemu Windows 8 to bezpłatne narzędzie do pobrania. Skanuje komputer, aplikacje klasyczne i podłączone urządzenia, aby sprawdzić czy będą działać z nowszą wersją systemu Windows, a następnie przedstawia bezpłatnie raport o zgodności.

Zależnie od używanej wersji systemu Windows można użyć Asystenta uaktualnienia do zakupienia, pobrania i zainstalowania systemu Windows w trybie online.

 

 

Asystent uaktualnienia wykonuje następujące zadania:

  • Sprawdza, czy sprzęt komputera spełnia podstawowe wymagania systemowe, dotyczące na przykład szybkości i ustawień procesora, ilości pamięci RAM oraz pojemności dysku twardego.
  • Sprawdza, czy obecnie zainstalowane aplikacje oraz obecnie podłączone i połączone urządzenia będą współdziałać z systemem Windows 8. W przypadku aplikacji i urządzeń, dla których występują znane problemy ze zgodnością z systemem Windows 8, udostępnia informacje dotyczące rozwiązań tych problemów.
  • Sprawdza zgodność komputera z pewnymi funkcjami systemu Windows 8, a zwłaszcza ze Sklepem Windows i z funkcjami przyciągania, bezpiecznego rozruchu, dotyku oraz innymi funkcjami.


Po zakończeniu skanowania komputera Asystent uaktualnienia informuje o tym, czy komputer jest gotowy do wykonania uaktualnienia. Otrzymasz raport zgodności z informacjami o czynnościach, które musisz wykonać, aby aplikacje i urządzenia działały po wykonaniu uaktualnienia.Raport można wydrukować lub zapisać na pulpicie. O ile nie zostanie wybrana opcja zachowywania niczego w czasie uaktualnienia, po ukończeniu uaktualnienia raport będzie dostępny na pulpicie.

Jeśli komputer jest gotowy do uaktualnienia, zostanie wyświetlona opcja umożliwiająca zakup, pobranie i zainstalowanie systemu Windows 8 bezpośrednio za pomocą Asystenta uaktualnienia.

Jeśli na komputerze jest obecnie uruchomiony system Windows 7, pliki, aplikacje i ustawienia zostaną łatwo przesłane do systemu Windows 8 Pro. Wybierz opcję zachowania aplikacji, ustawień i plików podczas wykonywania uaktualnienia. Jeśli na komputerze jest obecnie uruchomiony system Windows XP, Windows Vista lub Windows 8 Release Preview, konieczne będzie ponowne zainstalowanie aplikacji po wykonaniu uaktualnienia. Jeśli natomiast na komputerze jest obecnie uruchomiony system Windows Developer Preview lub Windows 8 Consumer Preview, po wykonaniu uaktualnienia nie będzie możliwe zachowanie plików, aplikacji i ustawień.

Ponadto niektóre funkcje systemu Windows 8, takie jak funkcje dotykowe, działają tylko na komputerach obsługujących te funkcje.

 

Asystenta uaktualnienia można pobrać TUTAJ

 

Źródło: Microsoft

Tagi: Microsoft | program | system operacyjny | windows 8

Komentarze
Dodaj nowy
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."